Bedava Mobil Okey Oyunu

admin     20-09-19     Okey OdaLarı     Bedava Mobil Okey Oyunu     3931 Defa Okundu

Bedava Mobil Okey Oyunu

Bedava Mobil Okey Oyunu,

Bedava Mobil Okey Oyunu Oyna SiteLeri,

Bedava Okey oynamayı seviyor ancak oynayacak birilerini bulamıyorsanız bu oyun tam size göre; İnternetsiz okey oyunu! Hem internetsiz hem de bedava (ücretsiz) okey oynamak için hemen yukarıdaki Okey İndir butonuna tıklayarak masa oyununu bilgisayarınıza indirip yükleyin. Google Play’de 10 milyonun üzerinde Android telefon kullanıcısının severek oynadığı internetiz okey şimdi Windows bilgisayarlarda!

Bedava Okey oyunu, internet bağlantısı olmadan bilgisayarınız üzerinde en popüler ve eğlenceli masa oyunlarından biri olan Okey’i ücretsiz olarak oynayabilmeniz geliştirilen bir oyundur.

Türkiye’nin en çok oynanan oyunlarından biri olan Okey’i 7’den 70’e neredeyse herkes bilir. 4 kişinin bir araya gelerek oynadığı oyunda oldukça eğlenceli vakit geçirebiliyorsunuz. Oyun sayesinde artık Okey’i tek başınıza bilgisayara karşı da oynayabilirsiniz. Normal ve eşli olarak oynayabileceğiniz oyunda, oyuncuların isimlerini, oyun kurallarını ve ayarlarını siz belirliyorsunuz. Az vaktiniz olduğunda kısa oyunlar açarak hemen bitirebilir yada bolca vaktiniz varsa bitirme sayısını yükselterek vaktinizi keyifli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

İnternetsiz Bedava Okey Oyunu

Oyuna başlama anında karışık gelen taşlarınızı soldaki menü üzerinden sırala komutuna basarak kolayca hizaya getirebilir ve böylece zaman kazanabilirsiniz. Siyah, yeşil, mavi ve kırmızı renk taşlardan oluşan setler ile yapmanız gereken elinizdeki tüm taşları oyun kuralları çerçevesinde bir araya getirmek ve elinizi açarak puan kazanmaktır. 106 adet taş bulunan oyunda taşlarınızı ”ıstaka” üzerine diziyorsunuz. Sıra size geldiğinde rakip oyuncunun attığı taşı almayarak ortadan taş çekebilirsiniz. Sıranın sizden gitmesi için elinizdeki fazlalık taşı yere atmalısınız.

Oyunda 0 puana ilk ulaşan kazanıyor. Örneğin 20’den başladınız. El açtıkça puanınız düşecek ve 0’a geldiğinde oyunu kazanmış olacaksınız.

Masaüstü bilgisayar ve laptoplarınız ile Okey oynama fırsatı sunan Okey+ oyununu hemen ücretsiz olarak indirerek dilediğiniz zaman Okey oynayabilirsiniz.

Bedava MobiL Okey Oyna , yep Yeni Bir Okey Sitesidir Bu Oyun Ezelde dünyanın krizlerle ve savaşlarla çalkalandığı bir dönemde hayatımıza girmiş, tarihin en yaygın oyunlarından. Bir zamanlar masalarda ıstakalarla ve taşlarla verilen o mücadele, önce Çanak Okey ile internete son yıllarda da telefonumuza girdi. Sizin için internetli ya da internetsiz mobil okey oyunlarını bir araya getirdik.
Yıl 1930. O zamanlar bilgisayar yok, haliyle programlama dillerinin yaygınlaşmasına daha onlarca sene var. Aynı zamanda bütün dünya, Büyük Buhran gibi 50 milyon işsizin ortaya çıkmasına neden olan bir krizle boğuşuyor. I. Dünya Savaşı’nın yankıları sürerken ve ikincisi için temeller atılırken tahmin edin ne oluyor: ınsanlar eğlenmek istiyorlar.

O dönemde bir masa oyunu tasarımcısı olan Ephraim Hertzan, evinin arka bahçesinde hummalı bir çalışma yürütüyor. Hertzan, 1’den 13’e kadar sıralı, 2 x 4 renkli ve eşli 106 taş ve 4 adet tahtadan oluşan tuhaf bir oyun geliştiriyor. Tasarladığı oyuna içerisinde bulunan joker anlamındaki 4 özel taşın adını veriyor: Okey olarak adlandırılıyor.

Bedava Okey, zamanla kıtalararası bir üne kavuşuyor. 1977’de ABD’nin en çok satan masa oyunu oluyor. Tabii bizim Hertzan köşe! Hayatı boyunca bir daha para ya da okeye dördüncü bulma sıkıntısı yaşamıyor.

Bu sırada Almanya’ya giden Türkler OKEY oyunu ülkemize getiriyorlar ve bazı kurallar zamanla değişiyor. 1980’li yıllarda internetin hayatımıza girip 1990’lı yıllarda yaygınlaşması, 2000’li yıllarda okeyin dijital olarak karşımıza çıkmasını sağlıyor.

2010’lu yıllar ise okeyi, 101’i; internetli ya da internetsiz şekilde oynayabileceğimiz yıllar oldu. Biz de eğer bir okey tutkunuysanız fazlasıyla hoşunuza gidecek bir liste hazırladık. ışte hemen indirip oynayabileceğiniz bedava mobil okey oyunları!

Canlı Bedava MobiL Okey Oyna, OnLine Bedava MobiL Okey Oyna, Bedava Bedava MobiL Okey Oyna,
Bedava MobiL Okey Oyna Sitesi Canlı Sohbet Et,
Bedava MobiL Okey Oyna, Okey Oyna Bedava MobiL,Bedava Cepten Okey Oyna,
Bedava MobiL Okey Sitesi, Bedava MobiL Okey SaLonu, Bedava MobiL Okeye Gir,
Bedava Mobil Okey Oyunu,Bedava Mobil Okey Oyunu Oyna SiteLeri SaLonLarı OdaLarı,

 


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: ByN^KiD Rekabetden HoşLanmaz BiLin İstedim!! //See You (: