Katlamalı Okey Nasıl Oynanır?

admin     30-10-19     Okey OdaLarı     Katlamalı Okey Nasıl Oynanır?     3446 Defa Okundu

Katlamalı Okey Nasıl Oynanır?

Katlamalı Okey Nasıl Oynanır?

Katlamalı Okey Oyna, Katlamalı Okey Oyunu,

Katlamalı MobiLOkey Oyna,Katlamalı MobiL Okey Oyna,

Katlamalı Okey SaLonu,Katlamalı Okey Odası, Katlamalı Okey Sitesi,

Katlamalı Okey Oyununda,

Katlamalı Okey Oyna, oyununda toplam 106 taş vardır ve oyun başlangıcında her oyuncuya 14 taş verilmektedir. Okey taşları 1 ile 13 rakamları arasındaki tüm rakamlar kullanılarak dört farklı renkte oluşturulmaktadır. Bu renkler genellikle kırmızı, siyah, sarı, mavi olmaktadır. Her taştan iki adet yapılmıştır. Rakamlar haricinde de iki adet üzerinde rakam bulunmayan sahte okey taşı bulunmaktadır. Sitemizde okey oynayacağınız zaman oyuna başla tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Taşlar sistem tarafından dağıtılacaktır. Sizler sadece taşları sıralayacak ve taş çekerek, taş atarak oyuna devam edeceksiniz.

Sitemizde online olarak bilgisayar ile okey oyna yaptığınızda, normal okey oyununu seçmiş olacaksınız. Oyun masasına 5’erli olarak dizilin taşlar arasından gösterge taşı belirlenir ve belirlenen taşın bir fazla sayısı okey olarak belirlenir. Okey joker taştır ve size geldiğinde istediğiniz taş yerine kullanabilirsiniz. Oyuncular elindeki taşları en az üç perden oluşan seriler oluşturarak rakiplerinden önce sıralamayı yapmak zorundadır. Sıralamayı önce yapan ve elindeki fazla taşı ortadaki gösterge taşı üzerine koyan oyuncu sitemizde oyunu kazanmış olur.

Katlamalı Okey günümüzde hemen hemen herkesin severek oynadığı bir oyun türüdür. Hem arkadaş toplantılarında ile de sanal alemde rahatlıkla oynayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ancak her oyunda olduğu gibi okeyde de bazı bilmeniz gereken kurallar vardır. Bunların başında yer alan okeyde kaç taş olur kaç kişi ile oynanır gibi temel sorular gelir. Okey toplamda 106 taş ve dört ıstaka ile oynanan bir oyundur. Sanal alemde okey oynanan sitelerde guruplar hazır olur ve siz masanızı seçerek oyuna dahil olursunuz. Böylece oyuncusu tamamlanan masa oyuna başlar. Genellikle dört kişilik masalar olur. Ve oyunu başlatacak kişinin eline 15 taş, diğer oyunculara ise 14 taş verilir.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

1 Yorum

  1. Beyaz

    31 Ekim 2019 at 04:34

    Tebrikler kader hanim :))

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: ByN^KiD Rekabetden HoşLanmaz BiLin İstedim!! //See You (: