Okey Masasından Atılma Sebepleri

admin     19-10-19     Okey OdaLarı     Okey Masasından Atılma Sebepleri     3543 Defa Okundu

Okey Masasından Atılma Sebepleri

Okey Masasından Atılma Sebepleri,

Okey oyununda sanal ortamda oyun oynayabilmek için masa açılır. Masa açma işlemi üye tarafından yapılır bu masaya davet ya da rastgele giriş usulü ile dört kişi katılıyor. Bu masa açma işlemi sosyal medya adresleri üzerine olabileceği gibi web adresleri ile de yapılabilir. Bireyin kendi tercihine göre sosyal medyada web adresi üzerinde masa açma işlemi yapılabilir. Bu noktada her adresin kendine has özel kuralları olduğunu belirtebiliriz. Ancak temel kriterler ortaktır. Bu ortak noktalara baktığımızda öne çıkan maddelerden şu şekilde bahsedebiliriz.

Oyuncular isterlerse sohbet kısmından sohbete katılabilirler. Sohbet istemeye küfür, hakaret, aşağılayıcı söz gibi durumları için sistem olarak sansürleyici özelliği vardır. Ancak kısaltma ve farklı ifadelerle oyuncular birbirlerine hakarette bulunabilirler. Bu durumda şikayette bulunarak oyuncu masa sahibi tarafından atılabilir ya da sohbeti engellenebilir. Oyuncuların ve marka sahibinin isteğine göre atılabilen kişiye oyunun devam etmesi açısından da engelleme yapılarak sohbetten çıkartılabilir. Okeyde masadan atılma birtakım yaptırımları da beraberinde getiriyor. Giriş yaptığınız bir adres sizin üyeliğinizi askıya alabilir belirli bir süre size giriş imkanı sağlamaz.

Okey oynarken sadece küfür ve hakaret değil hileli olarak değiştirmekte masadan atılma nedeni nedir. Oyun sırasında bilerek ve isteyerek okeyi atma, yan taraftaki oyuncunun isteği üzerine taş servis etme ya da elindeki taşları açığa çıkartarak elinde hangi taşların bulunduğunu söylemekte masadan atılmak için yeterli nedenleridir.Okeyde masadan atılma esas olarak sanal dünya için geçerli bir terimdir. Gerçek hayatta da yukarıda geçen aynı nedenlerle masadan atılma işlemi benzeri yaptırım uygulanabilir. Bu durum kabahatin boyutuna göre değişiklik gösterirken yalnızca yancı ile yer değişerek bu durum geçiştirilebileceği gibi bir daha sizi masaya çağırmamak gibi ağır yaptırımlarla da karşılaşabilirsiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

1 Yorum

  1. Beyaz

    20 Ekim 2019 at 08:11

    Seni tebrik ederim kader hanim

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: ByN^KiD Rekabetden HoşLanmaz BiLin İstedim!! //See You (: