KLasik Okey Siteleri

admin     04-09-19     Okey SaLonu     KLasik Okey Siteleri     3729 Defa Okundu

KLasik Okey Siteleri

Klasik Okey SiteLeri,

Merhaba arkadaşlar klasik okey sitelerinde kullanıcıların klasik okey sitelerinde yetkili olabilmesi için site sahiplerinden yada salon sahiplerinden operator yada admin alabilmesi için emek vermeleri lazım genelde site sahiplerinin bayanlara vip üyelik veya salon operatörü olarak yapmalarının sebebi salonun daha çok kullanıcı sayısıni yüksek tutma amacı ola bildiklerini düşünülür fakat bay yada bayan kullanıcı arasında fark yoktur okey salonlarında insanların egolarının olduğunu anladım herkez hep üst seviyede olmalarını istiyorlar bu yüzden okey siteleri kendi aralarında hep bir birlerinden kıskanarak kendi sitelerinin popüler olmasını istiyorlar.

Klasik Okey genel salonların seviyeleri artık belli yaz sezonunda kullanıcı sayılarının az olmasına rağmen yinede cep telefonlarımızın okey sitelerine giriş yapılmasına rağmen bu 2019 senesinde gecen seneye göre düşüş fazla olmadı aslında android cep telefonlarımızdan giriş olmasaydı %70 kullanıcı sayısı düşerdi okeyiz.com yeni olmasına rağmen girişlerde mükenmel derecede iyiye gidiyor okey siteleri arasında ilk 5ci  sıradayız. Okeyiz salonumuzda iyi keyifli sohbetler ve bol şanslar dileriz. Kaderfm.net yayınındaki dj yapan arkadaşlarada teşekkür ederiz..

Klasik Okey Oyna

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık okey oyunu İnternet siteleri üzerinden kolaylıkla oynanabilmektedir. Peki ücretsiz klasik okey oynayabileceğiniz siteler nelerdir? Okey sitelere nasıl ulaşabilirsiniz. Bir çoğu insan belirli dönemler de İnternet’den klasik okey oynayabilmek için yüklü miktarda paralar harcamakta . Bu ücretlerin içerisinde, çip puanı üye olma derecelerine göre belirli avantajlar adı altında bir çoğu okey oyuncusundan yüksek miktarda ücret talep edilmekteydi.

Fakat artık ücretsiz klasik okey siteleri sayesinde bu durum değişti. Birbirinden farklı bedava okey oynayabileceğiniz siteler aracılığı ile her türden okey oyununu klasik okey oyna, düz okey oyna, 101 okey oyna, mynet okey gibi okey oyun türlerini ücretsiz üye olarak oynayabileceğiniz bir hale geldi. Ücretsiz okey sitesini ziyaret ederek, oyun hakkında bilgi almak için Okeyiz okey salonuna misafir girişi bölümünü kullanarak okey oyunumuz hakkında ön bilgiyi almanız mümkündür.

Klasik Okey Oyna Canlı Mobil Okey Siteleri

Klasik okey oyna, Klasik mobil okey oyna, Canli mobil okey sitesi oyunları arasında bilinen ve en çok tercih edilen okey oyun çeşididir. 2 yada 3 veya 4’lü oyunculu masa kurma avantajları ile oyuna başlayabilir veya oyun içerisinde kendinize ait bir masa açarak sevdiğiniz oyuncularla yada arkadaşlarınız ile birlikte masada birlikte oynayabilir ve sohbet kısmı ile keyifli bir vakit geçirme şansını yakalayın. Tek bir ücret ödemeden sizlere düz okey oynama ve sohbet ederek okey oyununun keyfini çıkarabilirsiniz.

Klasik okeyde her hangi bir ücret ödemeden ve dışarı çıkıp kahvelere veya okey oynayabileceğiniz mekanlara gitmek yerine hiç rahatınızı bozmadan ücretsiz okey İnternet siteleri aracılığıyla klasik okey oynamanın tadına varacaksınız. İnternet okey sitelerinin okey oyunu sevenlere sundukları avantajlarla birlikte sadece bilgisayar üzerinden değil, geliştirilen okey Play Store uygulaması ile tablet veya cep telefonunuza indirerek kolay bir şekilde okey oynamanın tadına varabilirsiniz. Bu da sizlere ücretsiz okey oynave düz okey oyunu oynayabileceğiniz siteler arasında doğru tercihler yapmanızı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca günün her saati kalabalık okey salonlarında oynama imkanı sağlamaktadır.

Türk insanı okey oynamak konusunda en profesyonel halklardan biridir. Ülkemizde oldukça uzun zamandan bu yana devamlı olarak oynanan okey oyunu, gerek boş zamanları geçirmek açısından gerekse eğlenmek açısından tercih edilmektedir. Özellikle klasik okey oyna hemen herkes tarafından sevilerek oynanmaktadır. Klasik okey oyunu olarak başlanan okey oyunu, oyuncuların zaman içerisinde alternatif yöntemleri deneyimleyerek farklı kapıları çalmasını da sağlamaktadır.

Farklı olan kapılardan kasıt alternatif masa oyunları şeklinde anlaşılmamalıdır. Çünkü okey sitesi kendi içerisinde 101 ya da çanak gibi alt başlıklara ayrılmış durumdadır. Bu sayede klasik okey oyna ile işe başlayan oyuncular bir kaç kural değişikliği ile daha heyecanlı hale getirilen alternatif oyunları da kullanabilmektedir. Peki, okeyin klasik okey oyun  türü nasıl oynanır?

Klasik Okey Nasıl Oynanır?

Klasik okey oyna sitelerinde, klasik okey oyunu oldukça kolay olan masa oyunlarındandır. Oyunda toplamda 106 adet taş bulunmaktadır. Okey oyna taş setlerinde ise 4 farklı renk alternatifi vardır. Birden başlayarak on üçe kadar devam eden sayılılar, her rakamdan sekiz adet bulunacak şekilde ayarlanmıştır. Oyunda üzerinde numara yerine alternatif işaretler olan iki farklı taş olduğu da görülecektir. Bu taşlar okey yerine geçen joker taşlar olarak isimlendirilmiştir.

Oyun dört kişi ile oynanmaktadır. Başlangıç aşamasında kurallar kapsamında her oyuncuya 14, ilk taşı atacak olan oyuncuya ise 15 adet taş dağıtılır. İstekaya dizilen taşlarda belli bir düzen oluşturtulur. Aynı rakamları farklı renklerle dizmek ya da aynı renkleri sıralı diziler haline getirmek bu alandaki önerilerdendir. Klasik okey oyunu diğer oyunlara göre 14 taşını minimum üçlü gruplar halinde dizen oyuncu kazanmış sayılmaktadır.

Klasik Okey Oyunda Taktikler

Ülkemizde okey masa oyunları hakkında doğru bilinen yanlışların sayısı çok fazladır. Örneğin büyük bir kesim okeyde kazanmak için tek çarenin şanslı olduğunu zannetmektedir. Ancak bu tutum hiç de gerçekçi değildir. Çünkü anlatıldığı üzere klasik okey oyununda taşlar ve kurallar bellidir. Oyuncular ortada dönen okey taşları takip ederek aşağı yukarı hangi okey taşların kendilerine gelebileceğini tahmin edebilmektedir.

Bu doğrultuda yapılan tahminler ise hangi okey taş grupları ile bir dizi oluşturulacağı konusunda yol göstererek gelmeyecek bir okey taşı beklemek zorunda bıraktırmamaktadır. Okey oyundaki taktiklerden biri de rakibi okeyde taşlamak  tabir edilen unsurdur. Okey oyuncular sağ taraflarındaki kişilerin attığı okey taşları da takip etmelidir. Örneğin siyah birli atan bir oyuncuya sonraki elde siyah ikili atıldığında taşlama işlemi yapılmış olmaktadır. Bu sayede rakiplerin kazanma ihtimallerini azaltma sistemine göre bir taktik takip edilmiş olunmaktadır.

Online Klasik Okey Oyna SiteLeri

Online klasik okey oyna siteleri , klasik okey oyna denince kısa süre öncesine kadar akıllara farklı okey oyna oyun salonları geliyordu. Ancak günümüzde internet teknolojilerinin de gelişmesi ile birlikte okey oyunları internet üzerinden online bir şekilde oynanabilmektedir. Tercih eden bireyler internetsiz olarak okey oyuna giriş yapabilecekleri programları da yükleyebilmektedir. Fakat internetsiz olan alternatiflerde rakipler bilgisayar olacağı için iletişim kurmak gibi ek artılar elde edilememektedir. Bunun yanı sıra klasik okey oyna ile online okey sistemlerinde bir takım kurallar bulunmaktadır. Yine doğru bilinen bir yanlış olarak okey oyuna girişlerde üyelik şartı yoktur.

Ancak okey oyuncuların sisteme üye olmasının artıları bulunmaktadır. Bu nedenle üyelik işlemlerinin tamamlanması önerilmektedir. Örneğin okey üye girişleri çerçevesinde yapılan okey oyun girişlerinde oyunlardan temin edilen puanlar sisteme kaydedilmektedir. Böylelikle oyuncular kazandıkları puanlara göre sistemdeki puan derecelerini artırarak profillerinin seviyesini yükseltmektedir. Mobil şekilde de yapılabilen giriş işlemleri bu sayede içeriklerde tatlı bir rekabet hissinin oluşmasını sağlamaktadır.

İnternet Normal Okey ve Klasik Okey Avantajları

Ülkemizde ortalama olarak son beş yıldan bu yana okey oyunu için internet okey sistemleri tercih edilmektedir. Bu durumun yaşanmasında oyuncuların internet sayesinde temin ettikleri avantajların yeri bir hayli fazladır. Klasik okey oynarken interneti tercih edenler canları ne zaman isterse 7/24 okey oyuna giriş yapabilmektedir. Bu bağlamda bir kafenin ya da okey oyun salonunun açılma saatlerini bekleme zorunluluğu ortadan kalkmış olmaktadır. Ayrıca bilindiği üzere okey eşli bir okey oyunudur. Normal şartlarda okey oyununa başlamak için bireylerin kendilerine okey sitesinde arkadaş bulmaları lazımdır.

Fakat internet okeyi ülkemizin dört bir yanında aktif bir şekilde oynandığı için her saatte okey odalarda birden fazla okey oyuncusu bulunabilmektedir. Son olarak internet okeyi sayesinde insanlar ellerden sonra taşları karıştırmak, hizmet ve dağıtmak zahmetinden kurtulmuşlardır. Çünkü okey sistem sayılan işlemleri otomatik bir şekilde gerçekleştirerek doğrudan oyunu başlatmaktadır.

Klasik Okey Oyna Siteleri

Klasik okey sitesinden umduğunuz tüm beklentilerinizi karşılayacak olan bir okey sitesi. Klasik Okey oyna Okeyiz.Com sitesinde hem sohbet edebileceksiniz hemde yeni okey oyuncuları ile oyun oynayabileceksiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: ByN^KiD Rekabetden HoşLanmaz BiLin İstedim!! //See You (: