StarOkey MobiL Okey Oyna

admin     29-06-19     Okey OdaLarı     StarOkey MobiL Okey Oyna     5525 Defa Okundu

StarOkey MobiL Okey Oyna

Star Okey Ücretsiz Okey Oyna,Star Okey Genel Salonu, Star Okey Oyunu Oyna,Star Okey Oyna SiteLeri, Star MobiL Okey Oyna,

Star okey oyna, oyun oynamanın en heyecan verici tarafı yeni insanlarla tanışmak olsa gerek. Sosyal olarak katılımlar her geçen gün sanal ve reel ortamda artmaktadır. Sonuç olarak insanlar eğlenecekleri bir hobi yada amaç edinmek isterler. Bu hobilerden bir tanesi ülkemiz de yaygın olan okey oyunudur.

Bir Türk oyunu olan okey oyunu “StarOkey” veya “tek başına okey” diye ikiye ayrılabilir.

Star okey Oyunu ya da bilindik diğer ismi ile , insanlarımızın zaman zaman siteler aracılığı ile bağlantı kurarak zaman geçirdikleri ve oyun oynadıkları keyifli bir oyun platformudur. Ayrıca alternatif olarak insanların kaynaşıp yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmuş olduğu bir eğlence sektörüdür. İnsanlarımız artık kendilerine huzur verecek ve canlarını sıkmayacak bir oyun sitesi arıyor Star okey İnternetten Mobil telefondan tablettten bağlanabilirsiniz kahvede ve cafelerde kumar masalarında para velip çocukların rızkını orda harcayacağınıza sizlere özel açtığımız Star okey mobıl telefondan tabletten veya internetten girebilirsiniz star okeye girdiğimizde bizler uzak uzak diyarlardan gelip okey oynayarak birbirimizi tanıma fırsatı veren starokey barış kardeşlik dostluk edinmezi sağlar Star okey sevgi saygı hoşgörü yürek bütünlüğü Bazen tebessüm, bazen hüzün Yürek sevdası ile uzakları yakın eden Barış, kardeşlik, dostluk ilkesi güden Starokey genel salona  girsin. Masa açıp oturur okey oynarız çayımızı demler KaderFM radyomuzu açar güzel şarkılar dinleriz. Star okey deyip gecmeyin yolculukta dışarda evde metroda otobuste Starokey‘e telden tabletten girebilirsiniz. Star okey oynama fikri tam size göre bir fikirdir. Bu oyun ile eğlencenin kapısını aralarken can sıkıntımızın tedavisini bulmuş olacaksınız. Dilediğiniz gibi oyununuzun keyfine istediğiniz yer de ve istediğiniz zaman varabilirsiniz. Star okey deyince Tavla ve okey oyunu ve en sıcak radyosu KaderFM Birbirinden değerli kadrosu ile bir araya gelmeniz Temenimiz .Sizler Star okeye gelip o güzel sıcaklığı sohbeti sevgi ve hoşgörüyü bulacaksınız, gerçekten bizlere sunulmuş en güzel Star okey oyunu oyna sitesidir. Starokey genel salon  masasında izleyci olarakta girebilir nasıl oynandığınıda öğrenebilirsiniz lobisinde  sohbet edebilirsiniz, Star okey deyince akla yönetimi ile god üyeleri ile birbirinden değerli kadrosu geliyor. Kadrosu  ile yeni giren oyuncuyada , okey oyununu bilmeyen, masadaki içerikleri bilmeyenlerede yardımcı olurlar Star okeye girmek için kayıt olduysanız yandakı kodu girebilirsiniz kayıtolmak için nikinizi şifrenizi  email adresinizi cinsiyetinizi yandaki kodu gilebilirsiniz.

Eşli Okey Oyunu Nedir?

Bu oyunu eşli oynamak için 4 kişiye ihtiyaç duyulur. 2 kişi rakip 2 kişi de eş olmak üzere oyuna başlanabilir. Oyuna başlamadan önce kişiler eşlerini seçer ve karşılıklı otururlar masalara. Okeyiz.Com üzerinden oynanan bu oyunu botlara karşıda eşli olarak oynayabilirsiniz. Fakat bu durumda puan alımı gerçekleşmeyecektir. Çünkü oyunu botlara karşı oynamak kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Ama sohbet amaçlı açılan masada 2 kişi eşli olarak tek başlarına oynayabilirler. Burada amaç zaten oyun değil sohbet etmektir. Bu yüzden sistemimiz buna izin vermektedir.

Starokey oyunun bulunması sonucu zamanla gelişerek günümüze kadar gelmiştir. “eşli okey” ve “2 kişilik okey” gibi terimlerle Google üzerinden arama yapan kullanıcılar için sitemiz hizmetinizdedir. Oyunu bilmek oynamak kadar basittir. Kısaca oyun hakkında bilgi verecek olursak şu başlıklarda oyunu sizlere anlatabiliriz.

Eşli Okey Nasıl Oynanır?

Bu oyunu eşli olarak oynamak için toplamda 4 kişiye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu oyunda ki asıl amaç rakip arkadaşlardan önce taşları sıraları bir şekilde dizmek olacaktır. Görsellerle anlatmak gerekirse şu şekilde 2 şekil dizme işlemi yapabilirsiniz.

Yukarıda ki resimde de gözüktüğü üzere sıralı olarak normal bir okey oyununda el bu şekilde açılır. Burada ki tek ekstra okey taşının arkası dönüş şekilde tek durmasıdır. Bu demek oluyor ki oyunumuzu okey ile açabiliriz. Gözüktüğü üzre masada ki ortada duran siyah 9 olan taş gösterge taşımız dır. Bunun bir üst sayısı yani Sarı 11 burada okey denen taştır. Ortada ki taş renksiz oldugu için bu oyunda okey ile açarsak toplam 8 puan düşecektir. Normal açılırsa eğer yani (okeysiz) 2 puan düşecektir. Birde bunun çift okeyle açılması var. Bu durumda yine iki okey de boşta olacaktır. Tur döne tıklayıp okey taşlarının ikisi de boştayken okeyle açarsak 4 x 2 = 8 puan düşecektir bir oyunda.

Eşli Okeyde Çifte Gitmek ve Renksiz Açmak

Starokeyde çifte gitmek için her taşın çiftine sahip olmalısınız. Toplamda 7 çift taşınızın olması gerekmektedir. 7 x 2 = 14 çift taşınız bulunması halinde sitemizde oynuyorsanız eğer ki Çifte git butonuna tıklamanız gerekmektedir. Resimde ki diE rumuzlu kişi çifte gidiyor yazıyor. Bu yazıdan sonra elinizi artık açabilirsiniz. Resimde ki okey masası renksiz gözüküyor. Bu durumda toplam 4 puan düşecektir.

Eşli Okey Renkli yada Renksiz Okey Nasıl Anlaşılır?

Okey oyununda masadaki okey taşının rengine göre oyunun renkli yada renksiz olduğu anlaşılır. Bu taşlar; Siyah ve Kırmızı olanlardır. Eğer ki okey taşımız kırmızı yada siyah ise oyun renklidir. Sarı yada mavi ise oyun renksizdir. Renkli okey oynayıp oynamadığınızı bu şekilde kolayca anlayabilirsiniz. Tabii ki masa ayarlarından oyunu renksiz olarak ayarlarsanız bu durumun artık bir önemi kalmayacaktır. Yani okeyin rengi ne olursa olsun oyun renksiz olacaktır.

Renksiz okey oyunların da genelde 2 puan düşürülür. Fakat okey ile oyunu açarsanız puan 4 olarak düşecektir. Çift okeyle açtığımızı düşünürsek bu durumda 1 oyundan toplamda 8 puan düşecektir. Renkli okey oyunlarında ise bu durum 2 katı olarak gider. Yani normal açılırsa 4 puan, okeyle açılırsa 8 puan, çift okeyle açarsanız toplamda 16 puan düşerek oyunu 1 kerede de bitirebilirsiniz.

Eşli Okey Oyna Sitesi

Bir okey sitesi olarak kullanıcılarımıza her zaman değer vererek özverili bir çalışmalar yapmaktayız. Eşli okey sitesi olarak düz okey oyunu hizmeti vermekteyiz. Düz yani normal okey oyunu oynamanın hazzını bizimle yaşamanız bizler için mutluluk vermektedir. Yukarıda ki eşli okey oyunu hakkında okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz lütfen alt kısma yorum bırakınız.

Starokey Oyunu test etmek yada oynamak için https://www.okeyiz.com/okey-oyna adresinden giriş yapabilirsiniz. Yazımızı okuyup zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

 

 • StarOkey
 • Star Okey
 • StarOkey Genel Salon
 • Star Okey Genel Salon
 • StarOkey Genel Salona Gir
 • Starokey Salonlari
 • Star Okey Salonu
 • StarOkey Okey Oyna
 • StarOkey Online Oyna
 • StarOkey Mobil Oyna
 • Ücretsiz Okey Oyna StarOkey
 • Starokey Starlarin Salonu
 • Starokey Salon Giris

 


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: ByN^KiD Rekabetden HoşLanmaz BiLin İstedim!! //See You (: